Eesti-uuringute Tippkeskuse foorum koroonakriisi toimetulekustrateegiatest ja kommunikatsioonimudelitest
12.08.2020
Eesti-uuringute Tippkeskus korraldab 18. augustil online foorumi teemal "COVID-19 - I. Toimetulekustrateegiad ja kommunikatsioonimudelid", mis keskendub COVID-19 pandeemiale ning sellele, millised on eri regioonide kohalikud käitumismustrid ja -praktikad, kuidas kriisisituatsioonis toime tulla.
Eesti-uuringute Tippkeskus juhi Mare Kõiva sõnul on vaatluse all on usaldus, tõeväärtus, hullud hüpoteesid ja äärmuslik kontrollimine ning foorumil käsitletakse valdkondi, mis ulatuvad meditsiinifolkloristikast, sekulaarsete ja vaimulike rituaalideni, kujundkõne, sotsiaalmeedia liikumiste jm teemadeni.
"Oleme osalised suurima jäädvustuste arvuga pandeemias, millest meditsiini andmete kõrval on uurijate käsutuses hiiglaslik salvestatud kogemuste ja praktikate hulk. Uute raviviiside, tehnoloogiate ja majandusanalüüside kõrval on kujunenud mitmeid vernakulaarseid praktikaid ja käitumismustreid, kuidas kriisisituatsioonides toimida. Neid toetab terve hulk erinevaid vernakulaarseid teooriaid, mille tõsiseltvõetavaus sõltub igast konkreetsest inimesest eraldi. Olgu selleks kasvõi tõdemus Twitteri vestluste usaldusväärsusest ja abist COVID-19 leviku ja puhangute prognoosimisel, kui muud usaldusväärsed juhtnäitajad pole saadaval (Singh, et al. 2020). Thomas McLaughlini (1996) sõnul moodustavadki mitteakadeemikute, näiteks asjatundjate, aktivistide, fännide või visionääride esitatud teoreetilised käsitlused rahvapärased teooriad, mis lähtuvad püüdest selgitada oma avastusi ja teadmisi."
Foorum toimub 18. augustil 2020 online-is Teams keskkonna vahendusel. Vajalik on eelregistreerimine (17.08). Ettekanded toimuvad inglise, vene ja eesti keeles. Kuulajatele jagatakse mitmekeelseid käsilehtesid.
Registreerimine aadressil corona2020 [at] folklore.ee Esinejate teese oodatakse hiljemalt 14. augustiks.
Rohkem foorumi kohta (sh kava ja teesid): http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2020/covid.htm
Online foorumit korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond. Info: Mare Kõiva, mare [at] folklore.ee
Konverentsi toetavad projekt EKM 8-2/20/3 ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus, CEES – TK 145).