Ilmus Eesti Kirjandusmuuseumi novembrikuu uudiskiri
15.11.2023
Eesti Kirjandusmuuseumi novembrikuu uudiskiri on ilmunud.
Eesti vanarahvas on öelnud: Marraskuu matab Eesti hingedeaega, Mart on üle maa ja Kadri üle karja, Andresega algab jõuluootus.
Eesti Kirjandusmuuseumi kultuuriuurijad ja folkloristid on sel aastal muuhulgas panustanud eri kultuuride võrdlevatesse uuringutesse ja avaldanud hulganisti rahvusvahelisi koostööuurimusi. Maadeülene ühistöö saab tihti alguse maailma eri paigus peetavatel konverentsidel ja erialaseltside kokkusaamistel. Näiteks viivad kõigi maade vanasõnauurijate teed novembrikuus Lõuna-Portugali väikelinna Tavirasse, kus tänavu toimus juba 17. rahvusvaheline vanasõnauurimise konverents, millel on esinenud ka eesti teadlased ja millest on alguse saanud mitmed vanasõnakoostööd.
Novembrihallust saab Eestis trotsida, kui võtate lugeda EKM Teaduskirjastuse värskeid väljaandeid: Reeli Reinausi “Keerdus kadakas ja kadunud haned: Hageri kohapärimus”, täiendatud ja redigeeritud “Friedrich Reinhold Kreutzwaldi ja Lydia Koidula kirjavahetus 1867–1873”, Jaan Rossi “Inimesed muutuvad ajas. Kuuendat põlve õpetaja”.
Samuti olete oodatud osalema Eesti Kirjandusmuuseumi sündmustel ja vaatama meie näitusi. Võrdlevat kultuuriteadmist pakub näiteks 21. novembril Eesti ja Ungari folkloristide koostöökonverents “Global and Local Elements in Contemporary Folklore in Hungary and Estonia” ning sellele järgnev Sándor Petőfi luule tõlkeväljaannete esitlus. Aga ka jätkuvalt meie soome-ugri kirjanduskohvikute sari, kus ühe kirjandusteose eri keeltes kõlamise kaudu saavad osalejad maitsta võõrast keelt, nautida selle kordumatust ja unikaalsust.
Mida põnevat veel meie juures saab novembris-detsembris uudistada ja kogeda, sellest annab hea ülevaate meie äsjailmunud uudiskiri!
Loe meie värsket uudiskirja lähemalt siit: >>>