Regilaulukonverents “The Symbiosis of Singing, Playing and Dancing in Traditional Music: Historical and Contemporary Perspectives”

-

Lisa üritus kalendrisse 2024-11-25 10:00:00 2024-11-27 16:00:00 Regilaulukonverents “The Symbiosis of Singing, Playing and Dancing in Traditional Music: Historical and Contemporary Perspectives”   Olete oodatud 14. traditsioonilise laulu konverentsile "Laulu, pillimängu ja tantsu seosed pärimusmuusikas: vaateid minevikust tänapäevani" 25.–27. novembrini 2024 Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus. Selleaastane konverents uurib põnevaid seoseid traditsioonilise laulmise, pillimängu ja tantsu vahel, keskendudes vastastikustele mõjudele ja kaasaegsetele praktikatele.   Konverentsi peamised teemad on: * Laulu, pillimängu ja tantsu vastastikuseid seosed pärimusmuusikas ning nende mõju esitusstiilile. * Rahvalaulu ja -pillimuusika põimumine ning muusika väljendusvahendite rikastumine. * Terviklike pärimusmuusika-kultuuride elujõulise säilitamise, jäädvustamise ja taaselustamise strateegiad. Muusika varieerimise uurimine elava traditsioonilise esituse põhjal. * Rahvalaul ja -pillimuusika kui rahvamuusiku tegevus ja looming oma aja kontekstis. Muusiku repertuaari kujunemine ja kunstilised taotlused dialoogis pärimusliku ja uuenduslikuga. * Pärimusmuusika seaded ja töötlused. Vanema pärimuse mõju tänapäeva muusikažanridele; pillisaate osa traditsioonilise laulu säilitamisel, eriti selle populaarsuse suurendamisel noorema põlvkonna seas. * Uute kogukondade ja ökokogukondade muusikatraditsioonid. Rahvalaulu ja rahvapillide kasutamine tänapäeva etenduskunstides ja festivalidel. Mõtteid pärimuslike žanride ja stiilide arengusuundade, kultuuride vastastikuse mõju ning muusikatraditsioonide globaalse ühtlustumise põhjuste kohta. * Soouurimuslikke vaateid pärimusmuusikale. Naiste ja meeste esindatus ning osa rahvalaulu- ja pillimuusikas. Soorollide kajastumine tantsimise traditsioonides. * Rahvalaulutekstid muusikakultuuri uurimise allikana: teemad, sõnavara, suhtumised, kontekstid jms. Konverentsil toimub ka paneel „Pärimuslik laul, pillimäng ja tants turismis“, mis uurib pärimuspraktikate mõju turismisihtkohtadele. Lisainfo: https://www.folklore.ee/regilaul/konverents2024 Kohtumiseni Tartus!   - Eesti Kirjandusmuuseum noreply@kirmus.ee Europe/Tallinn public

 

Olete oodatud 14. traditsioonilise laulu konverentsile "Laulu, pillimängu ja tantsu seosed pärimusmuusikas: vaateid minevikust tänapäevani" 25.–27. novembrini 2024 Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus.

Selleaastane konverents uurib põnevaid seoseid traditsioonilise laulmise, pillimängu ja tantsu vahel, keskendudes vastastikustele mõjudele ja kaasaegsetele praktikatele.

 


Konverentsi peamised teemad on:


* Laulu, pillimängu ja tantsu vastastikuseid seosed pärimusmuusikas ning nende mõju esitusstiilile.
* Rahvalaulu ja -pillimuusika põimumine ning muusika väljendusvahendite rikastumine.
* Terviklike pärimusmuusika-kultuuride elujõulise säilitamise, jäädvustamise ja taaselustamise strateegiad. Muusika varieerimise uurimine elava traditsioonilise esituse põhjal.
* Rahvalaul ja -pillimuusika kui rahvamuusiku tegevus ja looming oma aja kontekstis. Muusiku repertuaari kujunemine ja kunstilised taotlused dialoogis pärimusliku ja uuenduslikuga.
* Pärimusmuusika seaded ja töötlused. Vanema pärimuse mõju tänapäeva muusikažanridele; pillisaate osa traditsioonilise laulu säilitamisel, eriti selle populaarsuse suurendamisel noorema põlvkonna seas.
* Uute kogukondade ja ökokogukondade muusikatraditsioonid. Rahvalaulu ja rahvapillide kasutamine tänapäeva etenduskunstides ja festivalidel. Mõtteid pärimuslike žanride ja stiilide arengusuundade, kultuuride vastastikuse mõju ning muusikatraditsioonide globaalse ühtlustumise põhjuste kohta.
* Soouurimuslikke vaateid pärimusmuusikale. Naiste ja meeste esindatus ning osa rahvalaulu- ja pillimuusikas. Soorollide kajastumine tantsimise traditsioonides.
* Rahvalaulutekstid muusikakultuuri uurimise allikana: teemad, sõnavara, suhtumised, kontekstid jms.


Konverentsil toimub ka paneel „Pärimuslik laul, pillimäng ja tants turismis“, mis uurib pärimuspraktikate mõju turismisihtkohtadele.


Lisainfo: https://www.folklore.ee/regilaul/konverents2024


Kohtumiseni Tartus!

 

Kas leidsid, mida otsisid? *