Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria konverents DHNB2025 toimub sel aastal Eestis, 5.-7. märtsil Tartus
03.02.2025
Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria konverents DHNB2025 toimub sel aastal Eestis, 5.-7. märtsil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.
Konverentsi üldteema "Digital Dreams and Practices" toob esile digihumanitaaria unelmate ja nende praktiliste rakenduste võimenduva koostoime ning ühtlasi kutsub mõtestama DH väärtust nii akadeemilise ringkonna kui ka ühiskonna jaoks laiemalt. Ajastuomaselt võetakse luubi alla ka tehisaru maailmamuutev potentsiaal, selle lõimimisvõimalused tavapäraste humanitaarteadustega ja roll akadeemiliste piiride ületamisel. Konverentsi peateemadeks on (1) traditsioonilise humanitaarteaduse lõimimine arvutuslike meetoditega; (2) digihumanitaarsete uurimuste siire akadeemilise teooria „elevandiluutornist” ühiskondlikku praktikasse; (3) tehisaru praktilised rakendused.
Peateemasid tõlgendavad ja asetavad tänasesse konteksti konverentsi peaettekandjad Maciej Eder, Andrea Kocsis ja Meelis Kull. Enam kui 100 lühemas ja pikemas ettekandes, postris ja demos kajastub osalejate teaduslik panus aktuaalsetel teemadel.
Konverentsile eelneb mitmekesine töötubade ja õpitubade programm 3.-4. märtsil, kus eri maade teadlased jagavad oma praktilisi oskusi ja/või keskenduvad mõne kitsama DH alamvaldkonna aktuaalsetele probleemidele temaatilistel minikonverentsidel. Töötubadesse saab registreeruda ka konverentsi põhiprogrammil osalemata ning see on hea võimalus nii tudengitele, teadlastele kui laiemale avalikkusele konverentsil osalejate ekspertteadmistest osa saada (neljatunnise töötoa osalustasu on 15 eurot).
Huvilistel soovitame kiirustada, sest soodushinnaga registreerimine kestab ainult 7. veebruarini!
Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Keele Instituut, Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool koostöös Eesti Digihumanitaaria Seltsiga.
Jälgi ka DHNB2025 fb-lehte: