Uudised

Eesti Kirjandusmuuseumi hoone, droonifoto

Eesti Kirjandusmuuseumi hoone, droonifoto

Eesti Kirjandusmuuseum saab kevadel 110-aastaseks

31.01.2019

Eesti Kirjandusmuuseum saab kevadel 110-aastaseks. Meie kõige vanem osa on arhiivraamatukogu ja kõige noorem folkloristika osakond, nende kahe vahele jäävad kultuurilooline arhiiv ja rahvaluule arhiiv. Meie maja on väga eripalgeline, ühelt poolt kogud ja kollektsioonid ja teiselt poolt nende tänapäevane uurimine ning digitaalsete andmebaaside loomine. Ka uurimistöös kasutame palju moodsaid digihumanitaaria meetodeid. Meie kogudes on käsikirjad, kirjanike ja kultuuritegelaste kirjavahetus, maalid, graafika, fotod, sekka ka mõni skulptuur, meie kogudes on peaaegu kõik eestikeelsed  ja Eestis välja antud raamatud.. Meie juures tegutseb ka üle-eestiline Eesti-uuringute tippkeskus ning EKM Teaduskirjastus.

Meie senine logo ja visuaalne identiteet on ajale jalgu jäänud. Seepärast võtame kasutusele uue logo ja visuaalse identiteedi. See iseloomustab meid kui moodsat ja arenevat teadusasutust, see osutab meie uurimistöö aluseks olevate kultuuriloolistes ja rahvaluule kogudes ning arhiivraamatukogus sisalduvale informatsioonile. Uus logo esitleb meid kui mingis mõttes „kõige“ asutust. Logo osutab mälubittidele ja -baitidele, mida me säilitame , töötleme ja uurime ning publitseerime.

Meie uus logo osutabki ühelt poolt Eesti kultuuri, mälu ja kultuurimälu ühikutele ning teiselt poolt teaduslikele meetoditele, millega me mälu uurime. Logol on mäluühikud suurest hämarate piiridega ja osaliselt unustusehõlma vajunud mäletamisest nagu elektroforeesiga eraldatud ja päevavalgusesse toodud.

Eesti Kirjandusmuuseumi uue logo ja visuaalse identiteedi käsiraamatu on loonud alates 2007 – Tuumik Stuudio OÜ graafiline disainer ja kaasomanik Martin Eelma.

Stiiliraamat

Kas leidsid, mida otsisid? *